جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی چیست؟

اظهارنامه مالیاتی چیست؟
اظهارنامه مالیاتی چیست؟

تمامی‌افرادی که در نهاد ها و شرکت های مختلفی فعالیت می‌کنند با اظهارنامه مالیاتی آشنایی دارند. یک نهاد و شرکت برای اینکه حقوق و سود شرکت خود را مشخص و محاسبه کند و در نهایت آن را به مراکز ذی صلاح ارجاع دهد نیاز به کارنامه مالی دارد.  اظهارنامه مالیاتی باید برای مشخص شدن مالیات این حقوق به سازمان امور مالیات ارسال شود‌.

اظهارنامه مالیاتی انواع مختلفی دارد، به  جهت تنوع  اظهارنامه های مالیاتی انواع بسیار متفاوتی از آن موجود بوده و تنظیم و ثبت می‌شوند. در حال حاضر اظهارنامه مالیاتی با روش ها و ویژگی های مختلفی توسط افراد متفاوت به سازمان امور مالیات ارسال می‌‌شود؛ که در این مقاله به طور کلی با اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم آشنا خواهید شد و سعی می‌شود برای تنظیم یک اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم به صورت اصولی و کامل، راهنمای جامعی  در اختیار شما عزیزان قرار داده شود.  اگر علاقه‌مند هستید به طور کامل با اظهارنامه مالیاتی آشنا شوید ادامه مطالب را از دست ندهید.

چه اشخاصی موظف به ارائه اظهارنامه مالیاتی هستند؟

چه اشخاصی موظف به ارائه اظهارنامه مالیاتی هستند؟

در کشور ما مالیات یکی از بزرگترین روش های درآمد دولت محسوب می‌شود به همین جهت افرادی که دارای شرکت  و کسب و کاری هستند موظف می‌باشند در قبال کارکرد ماهیانه یا سالیانه خود مبلغی به سازمان امور مالیات پرداخت کنند؛ پرداخت مالیات به دو روش مستقیم و غیر مستقیم اجرا می‌شود.

در هنگامی‌که صحبت از اظهارنامه مالیاتی می‌شود سوالی چون: چه اشخاصی موظف به ارائه اظهارنامه مالیاتی هستند؟ برای بسیاری از افراد پیش می‌آید. در پاسخ به این سوال می‌توان جواب های مختلفی ارائه داد اما مهمترین نکته ای که وجود دارد این است که اشخاصی موظف به ارائه اظهارنامه مالیاتی هستند که کسب و کاری پر رونق و خوب داشته باشند‌.

از جمله افراد و اشخاصی که موظف به ارائه اظهارنامه مالیاتی هستند می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 •       دسته اول افراد حقیقی هستند که در کشور ایران مشغول به فعالیت بوده و معاف از پرداخت مالیات نیستند.
 •       دسته دوم نیز افراد حقوقی هستند که در داخل کشور ایران زندگی می‌کنند و معاف از پرداخت مالیات نیستند یکی از نمونه‌ های بارز این افراد ناشران هستند.
 •       موضوع دیگر که درباره اشخاصی که  موظف به ارائه اظهارنامه مالیاتی هستند وجود دارد این است که فرقی نمی‌‌کند که شما جز افراد حقوقی و یا افراد حقیقی در داخل کشور ایران یا خارج از کشور ایران باشید در هر صورت شما موظف هستید اظهارنامه مالیاتی را ارائه دهید، به زبان ساده تر کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی که در خارج از کشور ایران فعالیت می‌کنند باید اظهارنامه مالیاتی را ارائه دهند.
 •       اشخاصی که در خارج از کشور  زندگی می‌کنند اما درآمد آن ها از داخل کشور ایران است وظیفه دارند اظهارنامه مالیاتی را تنظیم و برای سازمان ارسال نمایند.
 •       اتباع غیر ایرانی نیز از ارائه اظهارنامه مالیاتی مستثنی نمی‌باشند‌.

چگونه باید اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم را تنظیم کنیم؟

چگونه باید اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم را تنظیم کنیم؟

رباط کریم یکی از شهر های استان تهران است که به جهت تعداد جمعیت زیاد و همچنین وجود کسب و کار‌ های متعدد افراد زیادی هستند که باید اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم را تنظیم و برای سازمان امور مالیاتی ارسال نمایند. بسیاری از افراد نمی‌دانند که چگونه باید اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم را تنظیم کنند.

با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن تمام کار های اداری و انجام آن ها به صورت اینترنتی و آنلاین، سازمان امور مالیاتی نیز برای رفاه حال متقاضیان تصمیم گرفت اشخاص حقیقی و حقوقی اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم را به صورت الکترونیک تنظیم کنند.

 تا پیش از سال ۱۳۹۱ افرادی که مایل به ارائه اظهارنامه مالیاتی بودند  باید از طریق خود سازمان به صورت حضوری اقدام به ثبت‌ نام می‌‌کردند اما امروزه دیگر از روش های الکترونیک برای تنظیم اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم استفاده می‌شود.

با کمترین دردسر و دغدغه وارد سایتی که سازمان امور مالیاتی برای اظهارنامه مالیاتی در نظر گرفته است می‌شوید و با پر کردن فرم هایی که در این سایت وجود دارد به راحتی می‌توانید اظهارنامه مالیاتی خود را در رباط کریم تنظیم کنید. تنها توجه داشته باشید که برای پر کردن فرم، اطلاعات  شما باید کاملا دقیق باشد‌.

چند روش برای ثبت و تنظیم اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم وجود دارد؟

چند روش برای ثبت و تنظیم اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم وجود دارد؟

همانطور که گفته شد برای ثبت و تنظیم اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم دو روش وجود دارد یکی از روش های قدیمی‌روش ثبت نام و تنظیم به صورت حضوری و روش جدید تر به روش تنظیم الکترونیکی شناخته می‌شود.   توجه داشته باشید که امروزه سازمان امور مالیاتی پیشنهاد می‌‌کند که از  سامانه الکترونیکی اقدام به تنظیم اظهارنامه مالیاتی کنید و جداً از مراجعه حضوری برای تنظیم و ثبت اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم خودداری کنید.

برای تنظیم اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم به چه مدارکی نیاز داریم؟

برای تنظیم اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم به چه مدارکی نیاز داریم؟

اگر موظف هستید اظهارنامه در رباط کریم را تنظیم و آن را به امور مالیاتی ارسال نمایید لازم است که حتما سر تایم و زمانی که مقرر نموده اند به دنبال پیگیری‌ های آن باشید.

بسیاری از افراد با اینکه موظف هستند  اظهارنامه را ارائه دهند اما در هنگام اقدام به تنظیم اظهارنامه در رباط کریم نمی‌دانند تنظیم اظهارنامه در رباط کریم به چه مدارکی نیاز دارد.

در کشور ایران برای اینکه وارد ارگان های دولتی شوید قبل از هر چیزی نیاز است مدارکی را گردآوری کرده و در هنگام لزوم از آن استفاده نمایید در اینجا به مهمترین مدارکی که در تنظیم و ارسال اظهارنامه به آن نیاز خواهید داشت اشاره خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای تنظیم اظهارنامه عبارت است از:

 •       مبلغ درآمد و فروش در داخل یا خارج از کشور
 •       اجاره نامه محل قانونی شرکت
 •       شرکت نامه با آخرین تغییرات آن
 •       موضوع فعالیت شرکت
 •       گواهی ترازنامه اشخاص
 •       گواهی گردش حساب به همراه مهر شرکت
 •       کد رهگیری و شماره ثبت دفاتر قانونی
 •       تمامی‌قرارداد های شرکت و موسسه
 •       کارت بازرگانی
 •       اسناد مهم مانند پرداخت بیمه و…
 •       کد کاربری و رمز عبور سایت

به همراه داشتن تمامی‌مدارکی که ذکر شد برای تنظیم اظهارنامه موثر و مهم هستند، داشتن مدارک در هنگام ثبت نام و تنظیم اظهارنامه در رباط کریم می‌تواند باعث تسریع کار شما شود و وقت کمتری از شما بگیرد.

مراحل کلی فرآیند تنظیم اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم چیست؟

مراحل کلی فرآیند تنظیم اظهارنامه مالیاتی در رباط کریم چیست؟

اگر قصد دارید به صورت الکترونیکی به تنظیم اظهارنامه در رباط کریم بپردازید این مورد کار دشواری به نظر نمی‌‌رسد، فقط کافی است مراحل ثبت نام را  بدانید و در نهایت با وارد شدن به این سایت تمام مراحل را به ترتیب انجام دهید.  تنظیم اظهارنامه در رباط کریم به شرح زیر است:

 1.   در مرحله اول باید برای پیش ثبت نام شماره اقتصادی اقدام کنید و در نهایت به دریافت کد رهگیری بپردازید.
 2.   پس از ثبت نام شماره اقتصادی باید منتظر تایید اطلاعات خود باشید، پس از تایید اطلاعات پیش ثبت نام، پاکتی را که حاوی اطلاعات کاربری است را دریافت می‌‌کنید.
 3.   پس از دریافت پاکت نامه حاوی اطلاعات باید به ثبت نام شماره اقتصادی بپردازید و منتظر تایید اطلاعات ثبت نام باشید.
 4.   پس از مرحله قبل اظهارنامه الکترونیک را دریافت و تکمیل کنید.
 5.   اظهارنامه را ارسال و کد رهگیری را دریافت نمایید.
 6.   و در آخر با دریافت کد رهگیری باید قبوض پرداختی مالیات را به صورت الکترونیکی انجام دهید و با پرداخت کار تنظیم و ثبت اظهارنامه شما به پایان رسیده است.

مجتمع آموزشی سینا رباط

مجتمع آموزشی سینا رباط

اظهارنامه یکی از بخش ‌های کوچکی است که افرادی که در داخل ایران مشغول به فعالیت هستند و کسب و کاری دارند  باید از آن اطلاع کامل داشته باشند و در زمان‌ های مقررات به تنظیم و ارائه آن به سازمان امور مالیاتی بپردازند‌. برای تنظیم و ثبت این نوع اظهارنامه روش های مختلفی وجود دارد؛ لذا اظهارنامه در رباط کریم توسط افراد مختلفی انجام می‌شود.

برای اینکه بتوانید به صورت دقیق‌ تر این اظهارنامه را تنظیم کنید و دچار مشکل نشوید بهتر است به افرادی که در این حوزه فعالیت گسترده ای داشته و به صورت دقیق و تخصصی اقدام به تنظیم اظهارنامه می‌کنند مراجعه کنید؛ یکی از این مراکز با نام موسسه سینا رباط شناخته می‌شود‌. حهت دریافت اطلاعات بیشتر با سینا رباط تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *